Для отримання консультації заповніть форму зворотного зв'язку

 

3D-друк в стоматології

Нові технології назавжди змінили стандарти в медицині і одна з них - 3D-друк в стоматології. Сьогодні 3D-принтери дозволяють створювати функціональні протези з полімерних матеріалів і металів, друкувати суглоби і навіть органи з живих клітин. Прогрес в цій області феноменальний і за цією технологією майбутнє, але вже сьогодні друк зубів на 3D принтері для більшості пацієнтів перестала бути чимось фантастичним.

Тривимірний друк в стоматології стала застосовуватися ще на початку двотисячних. Вперше вона була використана для друку імплантатів. З тих пір технологія постійно розвивається, вдосконалюється і за оцінками фахівців, обсяг 3D-друку в стоматології до 2027 року досягне 9,5 млрд. доларів.

Що дає застосування 3D принтера в стоматології? Сьогодні він використовується для створення:

 • коронок;
 • імплантатів;
 • моделей з гіпсу;
 • мостовидних протезів;
 • конструкцій для ортодонтії.

Як 3D-друк змінює стоматологічний бізнес

3D-принтери істотно полегшують роботу стоматологів, позбавляючи від складного і дуже трудомісткого процесу - моделювання ортопедичних виробів вручну. Час від першого візиту до лікаря до установки протеза - істотно скорочено. Якщо раніше це була ціла серія примірок і доопрацювань, то сьогодні для цього знадобиться одне-два відвідування стоматологічного кабінету.

Як правило, запорукою якісної роботи зубного техніка є тверда рука і хороший зір. Процес дуже трудомісткий і займає багато часу. Поява нових технологій відкриває абсолютно нові перспективи перед стоматологічним бізнесом, дозволяє в рази підняти продуктивність і якість. Для швидкого моделювання і створення протезів використовуються цифрові зліпки, які дозволяють створювати високоточні моделі (протези, коронки, гіпсові моделі, ортодонтичні конструкції).

Ручне моделювання не дозволяє в точності передати складну форму зуба і навіть CAD / CAM технологія не завжди справляється з цим завданням. 3D-принтери - це нове слово в стоматологічній ортопедії, технологія, яка робить неактуальними класичні методи роботи. Тепер отримати готовий виріб можна в кілька разів швидше, але найголовніше, готові протези є точною копією природних зубів!

Переваги 3D-друку в Amel Cad / Cam Lab

Технології тривимірного друку знаходяться в постійному розвитку, а 3D-технології в стоматології розвиваються особливо швидко, оскільки протезування затребуване, а значить, кошти на їх впровадження окупаються дуже швидко. У класичних технології протезування зубні техніки застосовують гіпс і еластичні полімери, а процес складається з декількох етапів, під час яких потрібна постійна доробка зліпка.

У випадку з 3D-печаткою, моделювання зубів відбувається разом з щелепою в спеціальному програмному забезпеченні. Тут можна створити модель одного зуба або всього зубного ряду. Після створення моделі, дані можуть відразу відправлятися на друк - принтер роздрукує протези з використанням полімерів і металів. Це значно прискорює лікування, дозволяє економити матеріали. Основні переваги 3D-друку:

 • можливість зберігання цифрових моделей зубощелепної системи пацієнтів в архіві;
 • висока швидкість створення протезів;
 • всі етапи автоматизовані, що виключає похибки при створенні моделей;
 • висока точність ортопедичних виробів.

Технології 3D-друку

Сьогодні виготовлення зубних протезів на 3D принтері, здійснюється з використанням наступних технологій:

 • виборче лазерне спікання (SLS);
 • виборче лазерне плавлення (SLM);
 • пошарове нанесення бистрополімерізующіхся матеріалів (WDM).

У SLS-технології 3D принтер для протезування зубів здійснює вибіркове спікання шарів спеціального порошку з металів. У SLM-технології шари плавляться, що дозволяє зменшити пористість кінцевого матеріалу. Як матеріал для SLM-друку використовується дрібнодисперсний порошок. Лазерний промінь розплавляє порошковий метал, завдяки чому шар за шаром створюється виріб необхідної форми та об'єму.

У випадку з WDM-технологією, 3Д друк зубів має на увазі використання бистрополімерізующіхся складів, які також накладаються пошарово, дозволяючи сформувати протез потрібної форми та об'єму.

Етапи 3D-друку

Процес створення ортопедичних конструкцій складається з наступних етапів:

 • сканування зубощелепної системи;
 • обробка отриманих при скануванні даних в спеціалізованому програмному забезпеченні;
 • друк створеної 3D-моделі або форми на принтері.

Зуботехнічна лабораторія Amel Cad / Cam Lab в Дніпрі надає фахівцям унікальну можливість використовувати в своїй роботі інноваційні технології: CAD / CAM, 3D-друк, які дозволять підвищити продуктивність і якість роботи кабінету або клініки, розширять перелік пропонованих послуг. Наша лабораторія приймає замовлення на 3D-друк ортопедичних виробів: використовуйте наші можливості в своїх цілях і за доступною ціною!

Показати все...